چشمانِ بي اشك چشمانِ بي اشك .

چشمانِ بي اشك

يك مركز تخصصي ايملپنت

ايمپلنت دندان

امروزه در عصر دندان پزشكي روش هاي جديدي براي جايگزيني دندان هاي از دست رفته به وجود آمده است. يكي از اين روش ها كه از محبوبيت بسياري برخوردار است ، ايمپلنت دندان است. ايمپلنت هاي دندان به علت مزاياي زيادي كه دارند كه از جمله آن مي توان به زيبايي و طبيعي بودن آن ها و مقاومت استقامت بالايي كه دارند اشاره كرد. ايمپلنت يكي از عمل هاي تخصصي دندان به حساب مي آيد كه بايد توسط متخصص ايمپلنت و در يك مركز تخصصي ايملپنت انجام شود. حال با هم همراه شويم تا زواياي مختلف ايمپلنت دندان را بررسي كنيم.

جنس ايمپلنت دندان

ايمپلنت هاي دندان معمولاً از جنس تيتانيوم هستند. علت اين امر هم اين است كه تيتانيوم در برابر ضربه و خوردگي مقاومت بالايي دارد و همچنين نكته ديگر در مورد آن اين است كه توسط بدن بسيار راحت پذيرفته مي شود و پس زده نمي شود. البته موارد نادري هم ممكن است وجود داشته باشد كه به تيتانيوم حساسيت داشته باشند. سابقه طولاني مدت ايمپلنت هاي تيتانيومي يكي از علل پر كاربرد بودن آن ها است. در مواردي كه حساسيت وجود داشته باشد ، مي توان از ايمپلنت هايي با جنس مختلف نظير زيركونيوم استفاده كرد.

اجزاي ايمپلنت دندان

kbe_f5.jpg

به نقل از پارس نيوز، ايمپلنت هاي دندان انواع مختلفي دارند. از ميني ايمپلنت ها گرفته تا ايمپلنت هايي با قطر بزرگ و قطر كوچك. به همين علت تعداد اجزاي آن هميشه ثابت نيست. اما اجزاي اصلي آن به ترتيب زير هستند :

1- فيكسچر : پايه ايمپلنت كه حكم همان ريشه دندان جديد را دارد فيكسچر ناميده مي شود. فيكسچر ها بايد در داخل استخوان فك قرار بگيرند تا با آن پيوند برقرار كنند و بتوانند پايه محكمي براي تاج يا روكش دندان باشند.

2- اباتمنت : رابط بين فيكسچر و روكش دندان است. اين قسمت مياني از انتها شكلي مانند پيچ و مهره دارد كه در داخل فيكسچر چفت مي شود. همچنين سري گرد دارد كه محل قرار گيري روكش دندان است.

3- تاج دندان : همان روكش يا دندان مصنوعي است با اين تفاوت كه متناسب با دندان هاي طبيعي هر شخص و به صورت اختصاصي براي او تهيه و توليد مي شود. بنابراين وقتي در دخال دهان قرار گرفت كاملاً طبيعي جلوه مي كند.

مراحل كاشت ايمپلنت دندان

براي كاشت ايمپلنت دندان بايد ابتدا به يك متخصص ايمپلنت مراجعه كرد تا به دقت دندان ها را بررسي كند و با مشاهده عكس ها نظر تخصصي دهد. در صورتي كه مشكلي براي انجام ايمپلنت نبود ، روزي براي انجام عمل تعيين مي شود.

در روزي كه مراجعه مي كنيد نخسب نياز به بي حسي موضعي است تا منطقه تحت عمل كاملاً بي حس باشد و معمولاً نيازي به بيهوشي نيست. اولين كار كاشت پايه است. پايه بايد در داخل استخوان فك محكم شود. بنابراين كار با برش لثه و دسترسي به استخوان فك ادامه مي يابد. پس از دسترسي با استفاده مته يا دريل مخصوص سوراخي بر روي استخوان فك ايجاد مي شود. اين سوراخ بايد متناسب با فيكسچري كه قصد كاشتش را داريم ايجاد شود. جراح بايد دقت كند تا به عصب هاي حساس استخوان فك آسيبي وارد نكند. همچنين در مواقعي كه استخوان فك به ميزان كافي وجود ندارد بايد ابتدا با استفاده از پيوند استخوان ، استخوان فك در آن نقطه مورد نظر را به حد مطلوب رساند و سپس اقدام به ايمپلنت دندان كرد. پس از ايجاد سوراخ اقدام به قرارگيري پايه در داخل آن مي كنيم. حال بايد مدتي به استخوان فك مهلت داد تا با فيكسچر ارتباط برقرار كند و با رشد بسيار خفيف و نرمش آن را در بر بگيرد تا كاملاً مانند يك ريشه دندان طبيعي چفت و محكم شود.

اين مدت استراحت احتمالاً يكي دو ماهي يا شايد بيشتر هم طول بكشد. اين مدت زياد شايد در ابتدا زياد جالب به نظر نرسد اما مطمئن باشيد كه براي داشتن يك ايمپلنت دندان موفق و سالم واجب است. نكته ديگر اين است كه روكش يا همان تاج دندان نيز مدتي طول مي كشد تا ساخته شود. از همين بازه استراحت استخوان فك مي توان براي توليد آن در لابراتور استفاده كرد.

پس از گذشت اين چند ماه و توليد تاج دندان و مراجعه مجدد به مركز ، جراح پيوند ميان فيكسچر و استخوان را بررسي مي كند و در صورت مساعد بودن وضعيت به سراغ ادامه مراحل كاشت ايمپلنت مي رويم. دوباره براي دسترسي به پايه برشي بر روي لثه داده مي شود و اين بار نوبت قرارگيري اباتمنت بر روي فيكسچر است و پس از آن نيز تاج دندان توليد شده بر روي رابط قرار مي گيرد و پس از بخيه هاي نهايي كار به اتمام مي رسد.

پس از عمل نيز بايد به صحبت هاي جراح در مورد نحوه نگهداري و مراقبت از ايمپلنت توجه كنيد تا طول عمر ايمپلنت هايتان را بالا ببريد.

برند ايمپلنت دندان

ايمپلنت ها همانطور كه مي دانيد شامل پايه هايي هستند كه در درون فك قرار مي گيرند. اين پايه ها توسط كارخانه هاي متفاوت در كشور گوناگون ساخته مي شوند . براي آشنايي با برند هاي ايمپلنت به مقاله زير مراجعه كنيد.

برند ايمپلنت دندان

مزاياي ايمپلنت دندان

حال كه در مورد مراحل انجام ايمپلنت صحبت كرديم نوبت به توضيح مزايا و علت محبوبيت ايمپلنت دندان در جهان رسيده است. ايمپلنت مزاياي زيادي دارد كه مهم ترين آن ها را در زير ليست مي كنيم :

1- مقاومت بالا : بر خلاف ساير روش هاي جايگزيني مانند دندان مصنوعي كه مقاومت چنداني ندارند ، ايمپلنت هاي دندان به علت نوع كاشت منحصر به فرد كه همانند يك دندان طبيعي در داخل استخوان محكم مي شوند ، مقاومت بسيار بهتري دارند.

2- طول عمر بالا : ايمپلنت هاي دندان در صورتي كه به خوبي مراقبت شوند و نگهداري از آن ها به درستي انجام شود طول عمر بالايي دارند و شايد يك عمر براي فرد دوام بياورند.

3- زيبايي ظاهري : از آن جايي كه تاج دندان هاي ايمپلنت در لابراتور ساخته مي شود ، ظاهري مشابه دندان هاي طبيعي فرد خواهند داشت و پس از قرارگيري در داخل دهان به سادگي قابل تشخيص و تمييز نخواهند بود.

4- بهبود جويدن و سخنوري : براي افرادي كه از دندان مصنوعي استفاده مي كنند هميشه لق زدن دندان مصنوعي در داخل دهان عذاب زيادي را به دنبال داشته است اما ايمپلنت دندان چئن دقيقاً مانند دندان هاي طبيعي در استخوان فك محكم مي شود و لق زدن ندارد بسياري از اين نواقص را جبران مي كند.

قيمت ايمپلنت دندان

براي اطلاع از آخرين قيمت هاي ايمپلنت دندان مي توانيد به سايت مراجعه كنيد.

قيمت ايمپلنت دندان

 


برچسب: يك مركز تخصصي ايملپنت،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۳:۵۶ توسط:صمن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :